Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
że stanowią aglomeracje, jest duża aktywność i silne oddziaływanie na władzę rozmaitych struktur społecznych, głównie związków zawodowych.

Jest to sytuacja stwarzająca relatywnie większe poczucie bezpieczeństwa i integracji ze środowiskiem (i strukturami, z którymi ludzie się identyfikują) - zmniejszająca przeto prawdopodobieństwo zachowań autodestrukcyjnych.

Głębsza analiza problemu - poprzedzona odpowiednimi badaniami terenowymi - wzbogaciłaby te rozważania, nie ma jednak dotąd, niestety, rzetelnych informacji mogących je uściślić. Stąd, z konieczności wskazałam na niektóre tylko, najbardziej charakterystyczne elementy suicidogennej sytuacji w województwach, w których wskaźniki samobójstw najwyraźniej odbiegają od średniej krajowej.

Typowym samobójcą jest mężczyzna czterdziestoparoletni, mieszkający na wsi lub w małym miasteczku, pracujący fizycznie lub bezrobotny, od
że stanowią aglomeracje, jest duża aktywność i silne oddziaływanie na władzę rozmaitych struktur społecznych, głównie związków zawodowych.<br><br>Jest to sytuacja stwarzająca relatywnie większe poczucie bezpieczeństwa i integracji ze środowiskiem (i strukturami, z którymi ludzie się identyfikują) - zmniejszająca przeto prawdopodobieństwo zachowań autodestrukcyjnych. <br><br>Głębsza analiza problemu - poprzedzona odpowiednimi badaniami terenowymi - wzbogaciłaby te rozważania, nie ma jednak dotąd, niestety, rzetelnych informacji mogących je uściślić. Stąd, z konieczności wskazałam na niektóre tylko, najbardziej charakterystyczne elementy suicidogennej sytuacji w województwach, w których wskaźniki samobójstw najwyraźniej odbiegają od średniej krajowej.<br><br> Typowym samobójcą jest mężczyzna czterdziestoparoletni, mieszkający na wsi lub w małym miasteczku, pracujący fizycznie lub bezrobotny, od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego