Typ tekstu: Książka
Autor: Siemaszko Andrzej
Tytuł: Granice tolerancji
Rok: 1993
w których zachodzi prawdopodobieństwo ujawnienia ułomności, wstydliwej cechy czy właściwości. .
Jednakże powyższy podział dotyczy raczej sytuacji, a nie stygmatów jako takich. W jednej sytuacji bowiem ta sama właściwość może być w odczuciu osoby naznaczonej stygmatem uważana za zdyskredytowaną, w innej zaś jedynie za dyskredytującą.

DEWIACJA OSIĄGNIĘTA I PRZYPISANA

Milton Mankoff rozwinął myśl Goffmana, że stygmat może wynikać nie tylko z zachowania, ale również z faktu bycia kimś, posiadania cechy lub właściwości, o których sądzi się, że są uwłaczające, poniżające, dyskredytujące, gorsze lub po prostu "inne" w zakresie wykraczającym poza tolerancję grupy czy środowiska na obcość.
Mankoff wyróżniał dwa zasadnicze rodzaje dewiacji
w których zachodzi prawdopodobieństwo ujawnienia ułomności, wstydliwej cechy czy właściwości. &lt;gap&gt;.<br>Jednakże powyższy podział dotyczy raczej sytuacji, a nie stygmatów jako takich. W jednej sytuacji bowiem ta sama właściwość może być w odczuciu osoby naznaczonej stygmatem uważana za zdyskredytowaną, w innej zaś jedynie za dyskredytującą.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;DEWIACJA OSIĄGNIĘTA I PRZYPISANA&lt;/&gt;<br><br>Milton Mankoff rozwinął myśl Goffmana, że stygmat może wynikać nie tylko z zachowania, ale również z faktu bycia kimś, posiadania cechy lub właściwości, o których sądzi się, że są uwłaczające, poniżające, dyskredytujące, gorsze lub po prostu "inne" w zakresie wykraczającym poza tolerancję grupy czy środowiska na obcość.<br>Mankoff wyróżniał dwa zasadnicze rodzaje dewiacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego