Typ tekstu: Książka
Autor: Kusch Włodzimierz
Tytuł: Co o promieniowaniu wiedzieć powinniśmy
Rok: 1998
promieniowanie elektromagnetyczne (fale), o długości fali ?1 = c/ ?1, ?2 = c/ ?2 ... trafiające do naszego oka. Wypełnienie rury szklanej innym gazem, jak dobrze o tym wiedzą technicy pracujący w przemyśle reklamowym, daje inne efekty kolorystyczne. I tak na przykład: krypton świeci kolorem ciemno niebieskim, argon i hel kolorem różowym, pary rtęci - blado zielonym itd.
Teraz już wiemy, że promieniowania różniące się długością fali to wynik odmienności układów orbit atomowych. Ta jego część, która odpowiada przedziałowi długości fali na jakie reaguje nasze oko, stwarza wrażenie odpowiedniego koloru.

3. Wszystkie ciała promieniują

Życiodajne Słońce, źródło światła i ciepła, było od zarania dziejów obiektem
promieniowanie elektromagnetyczne (fale), o długości fali ?1 = c/ ?1, ?2 = c/ ?2 ... trafiające do naszego oka. Wypełnienie rury szklanej innym gazem, jak dobrze o tym wiedzą technicy pracujący w przemyśle reklamowym, daje inne efekty kolorystyczne. I tak na przykład: krypton świeci kolorem ciemno niebieskim, argon i hel kolorem różowym, pary rtęci - blado zielonym itd.<br>Teraz już wiemy, że promieniowania różniące się długością fali to wynik odmienności układów orbit atomowych. Ta jego część, która odpowiada przedziałowi długości fali na jakie reaguje nasze oko, stwarza wrażenie odpowiedniego koloru.&lt;/&gt;<br> <br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;3. Wszystkie ciała promieniują&lt;/&gt;<br> <br>Życiodajne Słońce, źródło światła i ciepła, było od zarania dziejów obiektem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego