Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
terenu w skali 1:250 pokazano na rysunku 2.76.

2.3.2. Metody pomiarów inwentaryzacyjnych urządzeń podziemnych, naziemnych i nadziemnych

Jedną z metod pomiaru inwentaryzacyjnego urządzeń podziemnych jest metoda pomiaru bezpośredniego przy zastosowaniu przekopów poprzecznych. W rezultacie takich pomiarów sporządza się szkic polowy, który stanowi podstawę do sporządzania mapy (rys. 2.77).
Urządzenia naziemne najczęściej mierzone są łącznie z pozostałymi elementami sytuacji naziemnej. Poza wymienionym wcześniej zestawem sprzętu służącego do pomiarów sytuacyjnych w ogóle, przy pomiarach inwentaryzacyjnych urządzeń naziemnych i nadziemnych wskazane jest stosowanie:
1) nasadki dwupryzmatycznej do pomiaru rzędnych (rys. 2.78),
2) pionownika pryzmatycznego do pomiarów urządzeń nadziemnych
terenu w skali 1:250 pokazano na rysunku 2.76.<br><br>&lt;tit&gt;2.3.2. Metody pomiarów inwentaryzacyjnych urządzeń podziemnych, naziemnych i nadziemnych&lt;/&gt;<br><br>Jedną z metod pomiaru inwentaryzacyjnego urządzeń podziemnych jest metoda pomiaru bezpośredniego przy zastosowaniu przekopów poprzecznych. W rezultacie takich pomiarów sporządza się szkic polowy, który stanowi podstawę do sporządzania mapy (rys. 2.77).<br>Urządzenia naziemne najczęściej mierzone są łącznie z pozostałymi elementami sytuacji naziemnej. Poza wymienionym wcześniej zestawem sprzętu służącego do pomiarów sytuacyjnych w ogóle, przy pomiarach inwentaryzacyjnych urządzeń naziemnych i nadziemnych wskazane jest stosowanie:<br>1) nasadki dwupryzmatycznej do pomiaru rzędnych (rys. 2.78),<br>2) pionownika pryzmatycznego do pomiarów urządzeń nadziemnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego