Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
razie niemożliwości wykonania z różnych przyczyn przez dostawcę w uzgodnionym z odbiorcą terminie zamówionych przyrządów, strony podpisywały aneks do zawartej wcześniej umowy. W aneksie wymieniano przyczynę jego sporządzenia oraz uzgodnione obopólnie zmiany we wcześniej zawartej umowie.
Nadzór nad produkcją i odbiór gotowych przyrządów optycznych i mierniczych należał do obowiązków głównego rzeczoznawcy sprzętu optyczno-mierniczego COMU, który miał swą stałą siedzibę, zwaną "Odbiornią rządową", w PZO. Obowiązki rzeczoznawcy pełnił do 2.09.1935 r. Konstanty Witkowski, a od tego dnia do dnia ewakuacji we wrześniu 1939 r. kpt. uzbrojenia Roch Frejszmidt.
W miesiącu marcu 1938 r. rzeczoznawca nadzorował realizację 50 umów u
razie niemożliwości wykonania z różnych przyczyn przez dostawcę w uzgodnionym z odbiorcą terminie zamówionych przyrządów, strony podpisywały aneks do zawartej wcześniej umowy. W aneksie wymieniano przyczynę jego sporządzenia oraz uzgodnione obopólnie zmiany we wcześniej zawartej umowie.<br>Nadzór nad produkcją i odbiór gotowych przyrządów optycznych i mierniczych należał do obowiązków głównego rzeczoznawcy sprzętu optyczno-mierniczego COMU, który miał swą stałą siedzibę, zwaną "Odbiornią rządową", w PZO. Obowiązki rzeczoznawcy pełnił do 2.09.1935 r. Konstanty Witkowski, a od tego dnia do dnia ewakuacji we wrześniu 1939 r. kpt. uzbrojenia Roch Frejszmidt.<br>W miesiącu marcu 1938 r. rzeczoznawca nadzorował realizację 50 umów u
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego