Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
i małym śpiewniku, (który odrazu zniknął z pólek księgarskich). Opracowania te sporządzone z pełną sumiennością naukową metodą transkrypcji, (niestety ciągle jeszcze nieosiągalna w woj. rzeszowskim na miejscu!), ukazują się w niewielkiej ilości, z dużym opóźnieniem w stosunku do czasu badań terenowych.
I znowu wyłania się potrzeba istnienia na terenie woj.. rzeszowskiego placówki, o której wyżej pisałem, sporządzającej bezpośrednio w terenie elektroakustyczne (magnetofonowej nagrania które zastąpiłyby notatki folklorystów, robione ciągle jeszcze metodą ołówkową i podniosłyby znacznie wierność artystycznych opracowań uwzględniających w pełni wszystkie cechy harmoniczne, charakterystyczne dla polskiego folkloru.
Reasumując i porównując całe osiągnięcia na polu twórczości ludowej i pracy ludowych, amatorskich
i małym śpiewniku, (który odrazu zniknął z pólek księgarskich). Opracowania te sporządzone z pełną sumiennością naukową metodą transkrypcji, (niestety ciągle jeszcze nieosiągalna w woj. rzeszowskim na miejscu!), ukazują się w niewielkiej ilości, z dużym opóźnieniem w stosunku do czasu badań terenowych.<br>I znowu wyłania się potrzeba istnienia na terenie woj.. rzeszowskiego placówki, o której wyżej pisałem, sporządzającej bezpośrednio w terenie elektroakustyczne (magnetofonowej nagrania które zastąpiłyby notatki folklorystów, robione ciągle jeszcze metodą ołówkową i podniosłyby znacznie wierność artystycznych opracowań uwzględniających w pełni wszystkie cechy harmoniczne, charakterystyczne dla polskiego folkloru.<br>Reasumując i porównując całe osiągnięcia na polu twórczości ludowej i pracy ludowych, amatorskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego