Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
stałe rubryki w periodykach, a także w jedynym włoskim dzienniku katolickim "Avvenire".
Jest autorem kilkunastu książek, z których warto wymienić: "Opinie o Jezusie", "Raport o stanie wiary" (wywiad z kard. J. Ratzingerem), "Umęczon pod Ponckim Piłatem", "Zakład o śmierć", "Opus Dei" (tylko dwie pierwsze wydano w Polsce).
Znakomite pióro i rzetelna dokumentacja, odwaga i jasność sądów uczyniły go sławnym, ale i odosobnionym intelektualistą.
Sam zresztą nie lubi terminu "intelektualista" i nazywa siebie "kronikarzem".
Jego ciekawa biografia intelektualna odzwierciedla wiele zjawisk we współczesnej kulturze (nie tylko włoskiej).
Messori urodził się w laickiej, tradycyjnie antyklerykalnej rodzinie i chociaż został ochrzczony i przystąpił do
stałe rubryki w periodykach, a także w jedynym włoskim dzienniku katolickim "Avvenire".<br>Jest autorem kilkunastu książek, z których warto wymienić: "Opinie o Jezusie", "Raport o stanie wiary" (wywiad z kard. J. Ratzingerem), "Umęczon pod Ponckim Piłatem", "Zakład o śmierć", "Opus Dei" (tylko dwie pierwsze wydano w Polsce).<br>Znakomite pióro i rzetelna dokumentacja, odwaga i jasność sądów uczyniły go sławnym, ale i odosobnionym intelektualistą.<br>Sam zresztą nie lubi terminu "intelektualista" i nazywa siebie "kronikarzem".<br>Jego ciekawa biografia intelektualna odzwierciedla wiele zjawisk we współczesnej kulturze (nie tylko włoskiej).<br>Messori urodził się w laickiej, tradycyjnie antyklerykalnej rodzinie i chociaż został ochrzczony i przystąpił do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego