Typ tekstu: Książka
Autor: Cegielski Max
Tytuł: Masala
Rok: 2002
tylko trzydzieści dni. Żeby kupić bilet, należy wypełnić biurokratyczne formularze i załączyć zdjęcia. Jeszcze parę lat temu mało kto tam pływał. Brakowało infrastruktury, mieszkało się po prostu na plaży. Teraz, kiedy Goa przestało być modne, travellersi odpoczywają od Indii właśnie na Wyspach Andamańskich.
W końcu urzędnicy stają w okienkach i rzuca się do nich tłum Hindusów. Powstaje straszne zamieszanie. Przedstawiciele biura chodzą z policyjnymi pałkami i usiłują zaprowadzić porządek. Niektórzy biali cierpliwie czekają, patrząc z dystansem na ten chaos. Inni usiłują wychowywać miejscowych, tłumaczą im zapamiętale, że tak nie można. Hindusi potakują, a potem pchają się jeszcze bardziej.
Najgorsi są młodzi z
tylko trzydzieści dni. Żeby kupić bilet, należy wypełnić biurokratyczne formularze i załączyć zdjęcia. Jeszcze parę lat temu mało kto tam pływał. Brakowało infrastruktury, mieszkało się po prostu na plaży. Teraz, kiedy Goa przestało być modne, &lt;orig&gt;travellersi&lt;/&gt; odpoczywają od Indii właśnie na Wyspach Andamańskich. <br>W końcu urzędnicy stają w okienkach i rzuca się do nich tłum Hindusów. Powstaje straszne zamieszanie. Przedstawiciele biura chodzą z policyjnymi pałkami i usiłują zaprowadzić porządek. Niektórzy biali cierpliwie czekają, patrząc z dystansem na ten chaos. Inni usiłują wychowywać miejscowych, tłumaczą im zapamiętale, że tak nie można. Hindusi potakują, a potem pchają się jeszcze bardziej. <br>Najgorsi są młodzi z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego