Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 04.03 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tys. - kształcą przyszłe muzułmańskie elity. Naturalnie ekstremiści wśród nauczycieli i uczniów są w mniejszości, jednak popularność Baszira - choć publicznie zaprzecza, że ma związki z Al-Kaidą - daje do myślenia. Na wieść o rychłym zwolnieniu Baszir urządził w więzieniu konferencję prasową. "Proponuję, by George Bush nawrócił się na islam" - zażartował, wywołując salwę śmiechu wśród reporterów.

Ridge pochwalił jednak jednocześnie (wszak dla rządów pani Megawati nie widać sensownej alternatywy) władze Indonezji za sukcesy w walce z terroryzmem. A jego indonezyjski odpowiednik zapewnił, że władze uczynią wszystko, by Indonezja nie służyła międzynarodówce terrorystów za miejsce, gdzie mogliby się przegrupować i planować następne ataki.

Nie
tys. - kształcą przyszłe muzułmańskie elity. Naturalnie ekstremiści wśród nauczycieli i uczniów są w mniejszości, jednak popularność Baszira - choć publicznie zaprzecza, że ma związki z Al-Kaidą - daje do myślenia. Na wieść o rychłym zwolnieniu Baszir urządził w więzieniu konferencję prasową. "Proponuję, by George Bush nawrócił się na islam" - zażartował, wywołując salwę śmiechu wśród reporterów.<br><br>Ridge pochwalił jednak jednocześnie (wszak dla rządów pani Megawati nie widać sensownej alternatywy) władze Indonezji za sukcesy w walce z terroryzmem. A jego indonezyjski odpowiednik zapewnił, że władze uczynią wszystko, by Indonezja nie służyła międzynarodówce terrorystów za miejsce, gdzie mogliby się przegrupować i planować następne ataki.<br><br>Nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego