Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Polska
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
wynikało bardziej z mojej nadobowiązkowości, niż potrzeby dowodzenia - wyznaje. - Nigdy nie myślałem o sobie jako o urodzonym przywódcy.

Czym był Ruch Młodej Polski? - Jedna z pierwszych zorganizowanych struktur opozycyjnych w kraju. Tworzyli go ludzie wychowani na doświadczeniach grudnia 1970 roku. Jego działalność przejawiała się w różnych formach. - Silny był nurt samokształceniowy inicjowany silnie przez opiekuna duchowego grupy, dominikanina ojca Ludwika. Ale temperamenty kazały koncentrować się na działaniach bardziej bezpośrednich - wspomina Łukasz Żelewski, gdański przyjaciel Walendziaka. - Słynne były np. nasze "akcje wydmuszkowe", które polegały na obrzucaniu jajami, napełnionymi czarnym tuszem, najbardziej wyeksponowanych haseł socjalistycznych w Trójmieście.

Grupa opozycyjna z "Topolówki" przygotowywała też
wynikało bardziej z mojej &lt;orig&gt;nadobowiązkowości&lt;/&gt;, niż potrzeby dowodzenia - wyznaje. - Nigdy nie myślałem o sobie jako o urodzonym przywódcy.<br><br>Czym był Ruch Młodej Polski? - Jedna z pierwszych zorganizowanych struktur opozycyjnych w kraju. Tworzyli go ludzie wychowani na doświadczeniach grudnia 1970 roku. Jego działalność przejawiała się w różnych formach. - Silny był nurt samokształceniowy inicjowany silnie przez opiekuna duchowego grupy, dominikanina ojca Ludwika. Ale temperamenty kazały koncentrować się na działaniach bardziej bezpośrednich - wspomina Łukasz Żelewski, gdański przyjaciel Walendziaka. - Słynne były np. nasze "akcje wydmuszkowe", które polegały na obrzucaniu jajami, napełnionymi czarnym tuszem, najbardziej wyeksponowanych haseł socjalistycznych w Trójmieście.<br><br>Grupa opozycyjna z "Topolówki" przygotowywała też
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego