Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 33
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
sytuacje, w których konieczne jest użycie przemocy, to przypadki rzadkie (kilkanaście rocznie w zakładach poprawczych), sporadyczne, poprzedzone zawsze zgodą pedagoga i całą dokumentacją motywującą taką potrzebę. Nie lubimy legalizacji przemocy w ustawie, ale domagamy się jej w praktyce z okazji każdego głośnego przypadku. W niektórych szkołach RFN nauczyciele przechodzą kursy samoobrony przed uczniami. Zakład wychowawczy nie zawsze gromadzi baranki.
W uzasadnieniu nowelizacji zapowiada się całkowitą wymianę pochodzącej z 1982 r. ustawy, a nawet "poszukiwanie bardziej adekwatnych niż dotychczas metod reakcji na najbardziej drastyczne czyny". Kiedy to nastąpi, skoro nad projektem zmian z lipca br. debatowano prawie pięć lat?


Nikt na gapę
sytuacje, w których konieczne jest użycie przemocy, to przypadki rzadkie (kilkanaście rocznie w zakładach poprawczych), sporadyczne, poprzedzone zawsze zgodą pedagoga i całą dokumentacją motywującą taką potrzebę. Nie lubimy legalizacji przemocy w ustawie, ale domagamy się jej w praktyce z okazji każdego głośnego przypadku. W niektórych szkołach RFN nauczyciele przechodzą kursy samoobrony przed uczniami. Zakład wychowawczy nie zawsze gromadzi baranki.<br>W uzasadnieniu nowelizacji zapowiada się całkowitą wymianę pochodzącej z 1982 r. ustawy, a nawet "poszukiwanie bardziej adekwatnych niż dotychczas metod reakcji na najbardziej drastyczne czyny". Kiedy to nastąpi, skoro nad projektem zmian z lipca br. debatowano prawie pięć lat?&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Nikt na gapę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego