Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Bo i jaki to będzie miało sens? Janukowycz chce rządzić całym krajem, a nie kilkoma obwodami.

Wiktor Juszczenko powiedział przed tysiącami ludzi na placu Niepodległości, że urzędników z separatystycznymi zapędami trzeba postawić przed sądem. Gdyby to on został ogłoszony zwycięzcą w wyborach prezydenckich, pociągnie do odpowiedzialności karnej obecnych gubernatorów, grożących secesją?

Mam nadzieję, że tak uczyni. Jako prezydent, będzie miał do tego prawo. Reforma polityczna ograniczająca uprawnienia głowy państwa na razie odeszła do lamusa. Myślę, że Juszczenko musi powstrzymać ambicjonalne zapędy władz lokalnych, mianowanych przez oligarchiczny i korupcjogenny aparat władzy.
Rozmawiała w KijowieLwów

Rezultat nowych wyborów jest dla wszystkich jasny
Bo i jaki to będzie miało sens? Janukowycz chce rządzić całym krajem, a nie kilkoma obwodami.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Wiktor Juszczenko powiedział przed tysiącami ludzi na placu Niepodległości, że urzędników z separatystycznymi zapędami trzeba postawić przed sądem. Gdyby to on został ogłoszony zwycięzcą w wyborach prezydenckich, pociągnie do odpowiedzialności karnej obecnych gubernatorów, grożących secesją?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;Mam nadzieję, że tak uczyni. Jako prezydent, będzie miał do tego prawo. Reforma polityczna ograniczająca uprawnienia głowy państwa na razie odeszła do lamusa. Myślę, że Juszczenko musi powstrzymać ambicjonalne zapędy władz lokalnych, mianowanych przez oligarchiczny i &lt;orig&gt;korupcjogenny&lt;/&gt; aparat władzy.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Rozmawiała &lt;gap&gt; w Kijowie&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Lwów&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rezultat nowych wyborów jest dla wszystkich jasny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego