Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
a z drugiego - siedmioro.
Po opuszczeniu Białego Domu John Tyler z drugą żoną powrócił do Wirginii na swą plantację. W 1859 r. został rektorem uniwersytetu William and Mary. W 1861 r. przewodniczył konferencji w Waszyngtonie, której zadaniem było zapobieżenie wybuchowi wojny domowej. Jednak w połowie konferencji Tyler opowiedział się za secesją uważając, że przywróci to równowagę między stanami północnymi i południowymi.
Kiedy Richmond stał się stolicą konferencji stanów południowych, Tyler przeniósł się do Richmondu i zasiadał w Tymczasowym Kongresie Konfederacji. W listopadzie 1861 r. został wybrany do konfederackiej Izby Reprezentantów.
Stan jego zdrowia coraz bardziej się pogarszał. Coraz częściej chorował i
a z drugiego - siedmioro.<br>Po opuszczeniu Białego Domu John Tyler z drugą żoną powrócił do Wirginii na swą plantację. W 1859 r. został rektorem uniwersytetu William and Mary. W 1861 r. przewodniczył konferencji w Waszyngtonie, której zadaniem było zapobieżenie wybuchowi wojny domowej. Jednak w połowie konferencji Tyler opowiedział się za secesją uważając, że przywróci to równowagę między stanami północnymi i południowymi.<br>Kiedy Richmond stał się stolicą konferencji stanów południowych, Tyler przeniósł się do Richmondu i zasiadał w Tymczasowym Kongresie Konfederacji. W listopadzie 1861 r. został wybrany do konfederackiej Izby Reprezentantów.<br>Stan jego zdrowia coraz bardziej się pogarszał. Coraz częściej chorował i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego