Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
uczniów w 228 szkołach i przedszkolach. - Badania prowadziliśmy, rozmawiając z dziećmi i rodzicami, rozdaliśmy też ankiety nauczycielom - mówi Grażyna Bychowska, wicekurator zachodniopomorski.
W zdecydowanej większości szkół nie wykryto przejawów dyskryminacji. Z badań wynika, że w Zachodniopomorskiem można mówić o segregacji w 7 proc. badanych placówek. - Mamy sygnały, że gdzieniegdzie występuje segregacja uczniów ze względu na ich zdolności intelektualne - mówi Bychowska. Chodzi przede wszystkim o tworzenie klas dla dzieci bardziej i mniej zdolnych.
Na Mazowszu 5,5 procent badanych szkół przyznało, że tworzy takie klasy. - Nauczycielom łatwiej prowadzić lekcje w klasie, w której jest wyrównany poziom - mówi "Rz" prof. Stefan Kwiatkowski, dyrektor
uczniów w 228 szkołach i przedszkolach. - Badania prowadziliśmy, rozmawiając z dziećmi i rodzicami, rozdaliśmy też ankiety nauczycielom - mówi &lt;name type="person"&gt;Grażyna Bychowska&lt;/&gt;, wicekurator zachodniopomorski.<br>W zdecydowanej większości szkół nie wykryto przejawów dyskryminacji. Z badań wynika, że w &lt;name type="place"&gt;Zachodniopomorskiem&lt;/&gt; można mówić o segregacji w 7 proc. badanych placówek. - Mamy sygnały, że gdzieniegdzie występuje segregacja uczniów ze względu na ich zdolności intelektualne - mówi &lt;name type="person"&gt;Bychowska&lt;/&gt;. Chodzi przede wszystkim o tworzenie klas dla dzieci bardziej i mniej zdolnych.<br>Na &lt;name type="place"&gt;Mazowszu&lt;/&gt; 5,5 procent badanych szkół przyznało, że tworzy takie klasy. - Nauczycielom łatwiej prowadzić lekcje w klasie, w której jest wyrównany poziom - mówi &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; prof. &lt;name type="person"&gt;Stefan Kwiatkowski&lt;/&gt;, dyrektor
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!