Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
Podobnie jest z reakcjami anionorodnika ponadtlenkowego z lipidami (które w tabeli reprezentuje kwas arachidonowy) w fizjologicznym zakresie pH.
Stosunkowo szybko przebiegają reakcje anionorodnika ponadtlenkowego ze związkami zawierającymi grupy tiolowe (w tym z aminokwasem tiolowym - cysteiną i z białkami zawierającymi reszty tego aminokwasu).
Anionorodnik ponadtlenkowy może inaktywować białka zawierające centra żelazowo-siarkowe takich białek, jak dehydratazy dihydroksykwasów (E.C. 4.2.1.9) i akonitaza (E.C. 4.2.1.3).
Anionorodnik ponadtlenkowy reaguje na ogół szybko także z innymi związkami redukującymi, takimi jak askorbinian czy NADH. Bardzo szybko reaguje z jonami metali, zwłaszcza miedzi, z reguły nieco wolniej z kompleksami tych
Podobnie jest z reakcjami anionorodnika ponadtlenkowego z lipidami (które w tabeli reprezentuje kwas arachidonowy) w fizjologicznym zakresie pH.<br>Stosunkowo szybko przebiegają reakcje anionorodnika ponadtlenkowego ze związkami zawierającymi grupy tiolowe (w tym z aminokwasem tiolowym - cysteiną i z białkami zawierającymi reszty tego aminokwasu).<br>Anionorodnik ponadtlenkowy może inaktywować białka zawierające centra żelazowo-siarkowe takich białek, jak dehydratazy dihydroksykwasów (E.C. 4.2.1.9) i akonitaza (E.C. 4.2.1.3).<br>Anionorodnik ponadtlenkowy reaguje na ogół szybko także z innymi związkami redukującymi, takimi jak askorbinian czy NADH. Bardzo szybko reaguje z jonami metali, zwłaszcza miedzi, z reguły nieco wolniej z kompleksami tych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego