Typ tekstu: Książka
Autor: Lawrowski Zbigniew
Tytuł: Technika smarowania
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1997
z drugiej zaś strony będziemy dążyli do minimalizacji tej ilości zarówno ze względu na oszczędność środka smarnego jak też ze względu na oszczędność energii potrzebnej do doprowadzenia tego środka do węzła tarcia. W niektórych wypadkach minimalizacja dopływu środka smarnego do węzłów tarcia uzasadniona jest dodatkowo ochroną środowiska (np. w wypadku smarowania przelotowego, przy którym środek smarny wydostaje się na zewnątrz i może zanieczyścić otoczenie).
Konieczną ilość środka smarnego można w wielu wypadkach określić za pomocą wzorów, które podaje się w opracowaniach dotyczących konstrukcji i eksploatacji różnych zespołów maszynowych. W niektórych wypadkach natomiast ilość tę określa się na drodze doświadczalnej.
Jako przykład
z drugiej zaś strony będziemy dążyli do minimalizacji tej ilości zarówno ze względu na oszczędność środka smarnego jak też ze względu na oszczędność energii potrzebnej do doprowadzenia tego środka do węzła tarcia. W niektórych wypadkach minimalizacja dopływu środka smarnego do węzłów tarcia uzasadniona jest dodatkowo ochroną środowiska (np. w wypadku smarowania przelotowego, przy którym środek smarny wydostaje się na zewnątrz i może zanieczyścić otoczenie).<br>Konieczną ilość środka smarnego można w wielu wypadkach określić za pomocą wzorów, które podaje się w opracowaniach dotyczących konstrukcji i eksploatacji różnych zespołów maszynowych. W niektórych wypadkach natomiast ilość tę określa się na drodze doświadczalnej.<br>Jako przykład
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego