Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
uprawiać politykę nie mając zarazem wpływu na to, jak się ubierają i jakim ograniczeniom podlegają w życiu codziennym. Najwyraźniej sfera działalności publicznej nie należy tam do dziedzin zarezerwowanych dla mężczyzn. Skoro więc kobieta może i podejmuje taką działalność, to staje za nią cała rodzina, a w Azji rodziny są wielkie, solidarne, połączone bardzo silnymi więzami. Tego rodzaju poparcie może być bardzo silne i trwalsze, niż poparcie uzyskiwane w demokratycznych wyborach.

Wraz z Johnem Williamsem prowadziła pani także międzykulturowe badania nad ideologią ról płciowych. Czy ich wyniki również były zaskakujące?

Badaliśmy 14 krajów na różnych kontynentach posługując się skalą od bieguna tradycjonalizmu
uprawiać politykę nie mając zarazem wpływu na to, jak się ubierają i jakim ograniczeniom podlegają w życiu codziennym. Najwyraźniej sfera działalności publicznej nie należy tam do dziedzin zarezerwowanych dla mężczyzn. Skoro więc kobieta może i podejmuje taką działalność, to staje za nią cała rodzina, a w Azji rodziny są wielkie, solidarne, połączone bardzo silnymi więzami. Tego rodzaju poparcie może być bardzo silne i trwalsze, niż poparcie uzyskiwane w demokratycznych wyborach.<br><br>Wraz z Johnem Williamsem prowadziła pani także międzykulturowe badania nad ideologią ról płciowych. Czy ich wyniki również były zaskakujące?<br><br>Badaliśmy 14 krajów na różnych kontynentach posługując się skalą od bieguna tradycjonalizmu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego