Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Znak
Nr: 11
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1982
dosyć aspołecznym społeczeństwem, odzwyczailiśmy się od własnych inicjatyw i od dostrzegania potrzeb innych. A jeśli je widzimy, to nie przychodzi nam do głowy, że to właśnie my moglibyśmy im zaradzić. Zaczęło się to zmieniać w ubiegłym roku, ale jeszcze długa droga przed nami, abyśmy się stali społeczeństwem głębiej i praktyczniej solidarnym. Pielgrzymka może być i jest także szkołą uspołecznienia, pod warunkiem, że nie wszystko się robi na komendę i nie wszystkim zajmują się księża.
Czy doświadczenie polsko-niemieckojęzycznej grupy uważa Ojciec za udane? Czy warto tworzyć podobne grupy w innych układach językowych?
Tak. Nie można oczywiście niczego narzucać, ale trzeba popierać
dosyć aspołecznym społeczeństwem, odzwyczailiśmy się od własnych inicjatyw i od dostrzegania potrzeb innych. A jeśli je widzimy, to nie przychodzi nam do głowy, że to właśnie my moglibyśmy im zaradzić. Zaczęło się to zmieniać w ubiegłym roku, ale jeszcze długa droga przed nami, abyśmy się stali społeczeństwem głębiej i praktyczniej solidarnym. Pielgrzymka może być i jest także szkołą uspołecznienia, pod warunkiem, że nie wszystko się robi na komendę i nie wszystkim zajmują się księża.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Czy doświadczenie polsko-niemieckojęzycznej grupy uważa Ojciec za udane? Czy warto tworzyć podobne grupy w innych układach językowych?&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Tak. Nie można oczywiście niczego narzucać, ale trzeba popierać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego