Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
procesów produkcji, prowadzeniu kontroli technicznej, a nawet w kształtowaniu stosunków z dostawcami i odbiorcami. Juran dostrzega i rozwija problem zapewniania jakości, a całość działań w obszarze jakości dzieli na dwie grupy:
działania o charakterze kierowniczym i ekonomicznym (ogólna polityka, planowanie, organizowanie, dobór personelu, stymulowanie itd.),
działania o charakterze technicznym (projektowanie, specyfikacja wymagań, procesy produkcji, oprzyrządowanie, kontrola techniczna, próby itd.).
Syntetyczne zestawienie funkcji zarządzania znajduje odzwierciedlenie w postaci tzw. trylogii Jurana, prezentowanej w układzie:

Rozwinięcie funkcji zarządzania jakością następuje w postaci ciągu następujących działań:
ustalenie ogólnych zasad i wytycznych, zwanych polityką jakości,
ilościowe określenie celów w dziedzinie jakości,
sporządzenie zestawu czynności i
procesów produkcji, prowadzeniu kontroli technicznej, a nawet w kształtowaniu stosunków z dostawcami i odbiorcami. Juran dostrzega i rozwija problem zapewniania jakości, a całość działań w obszarze jakości dzieli na dwie grupy:<br> działania o charakterze kierowniczym i ekonomicznym (ogólna polityka, planowanie, organizowanie, dobór personelu, stymulowanie itd.),<br> działania o charakterze technicznym (projektowanie, specyfikacja wymagań, procesy produkcji, oprzyrządowanie, kontrola techniczna, próby itd.).<br>Syntetyczne zestawienie funkcji zarządzania znajduje odzwierciedlenie w postaci tzw. trylogii Jurana, prezentowanej w układzie:<br>&lt;gap&gt;<br>Rozwinięcie funkcji zarządzania jakością następuje w postaci ciągu następujących działań:<br> ustalenie ogólnych zasad i wytycznych, zwanych polityką jakości,<br> ilościowe określenie celów w dziedzinie jakości,<br> sporządzenie zestawu czynności i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego