Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.18
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Rzeszutko argumentował: - Do pozbawienia obywatelstwa konieczna była indywidualna zgoda Rady Państwa. Takiej zgody nie było, a dokument podróży wystawiło MSW, które nie miało ustawowych uprawnień do zastępowania Rady Państwa. Polski Sąd Najwyższy nie bez powodu określił działania ówczesnych władz polskich jako bezprawne - podkreślił.
W piątek sąd nie miał wątpliwości - właścicielem spornej kamienicy jest państwo. Jego zdaniem Niemka w momencie przekroczenia granicy utraciła prawo do dysponowania majątkiem w Polsce. Głównym argumentem dla sądu była decyzja wojewody z 2003 roku, w której odmawia on Golbie potwierdzenia obywatelstwa polskiego.
Zgromadzeni na sali obserwatorzy decyzję wyroku przyjęli okrzykami radości i brawami. - Jestem szczęśliwy. Mam nadzieję
Rzeszutko&lt;/&gt; argumentował: - Do pozbawienia obywatelstwa konieczna była indywidualna zgoda &lt;name type="org"&gt;Rady Państwa&lt;/&gt;. Takiej zgody nie było, a dokument podróży wystawiło &lt;name type="org"&gt;MSW&lt;/&gt;, które nie miało ustawowych uprawnień do zastępowania &lt;name type="org"&gt;Rady Państwa&lt;/&gt;. Polski &lt;name type="org"&gt;Sąd Najwyższy&lt;/&gt; nie bez powodu określił działania ówczesnych władz polskich jako bezprawne - podkreślił.<br>W piątek sąd nie miał wątpliwości - właścicielem spornej kamienicy jest państwo. Jego zdaniem Niemka w momencie przekroczenia granicy utraciła prawo do dysponowania majątkiem w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt;. Głównym argumentem dla sądu była decyzja wojewody z 2003 roku, w której odmawia on &lt;name type="person"&gt;Golbie&lt;/&gt; potwierdzenia obywatelstwa polskiego.<br>Zgromadzeni na sali obserwatorzy decyzję wyroku przyjęli okrzykami radości i brawami. - Jestem szczęśliwy. Mam nadzieję
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego