Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
nauce szkolnej, studiach, pracy zawodowej, atrakcyjności dla potencjalnego partnera, podatności na pokusy, zdaje się nie przeszkadzać psychologom, którzy uważają, że służba nauce rozgrzesza ich z owych "drobnych" kłamstw. Mimo oczywistości zapisów w kodeksach etycznych na ten temat, problem ten nadal jest aktualny. Mówi o tym wyraźnie KEZP (zasada 34.), EPP (standardy: 6.15 i 6.11), EPCRHP (zasady: 4. i 7.).

Według przeprowadzonych analiz (por. Craig, Metze, 1986, s. 231) w latach sześćdziesiątych 40% wszystkich przeprowadzonych przez psychologów społecznych badań empirycznych opierało się na "decepcji", a w latach siedemdziesiątych takich badań było już 60%.

Obrońcy wyżej opisanego postępowania argumentują, że po
nauce szkolnej, studiach, pracy zawodowej, atrakcyjności dla potencjalnego partnera, podatności na pokusy, zdaje się nie przeszkadzać psychologom, którzy uważają, że służba nauce rozgrzesza ich z owych "drobnych" kłamstw. Mimo oczywistości zapisów w kodeksach etycznych na ten temat, problem ten nadal jest aktualny. Mówi o tym wyraźnie KEZP (zasada 34.), EPP (standardy: 6.15 i 6.11), EPCRHP (zasady: 4. i 7.).<br><br>Według przeprowadzonych analiz (por. Craig, Metze, 1986, s. 231) w latach sześćdziesiątych 40% wszystkich przeprowadzonych przez psychologów społecznych badań empirycznych opierało się na "decepcji", a w latach siedemdziesiątych takich badań było już 60%.<br><br>Obrońcy wyżej opisanego postępowania argumentują, że po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego