Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
na temat weryfikacji w aktach WSI
Obstrukcja, pasywność, beztroska

Leon Kieres, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, wykazał się zdumiewającą pasywnością w sprawie zastrzeżonego zbioru WSI, w którym dopiero teraz trwa lawina sprawdzeń lustracyjnych - oceniają posłowie z sejmowej speckomisji. To reakcje na nasz piątkowy materiał o weryfikacji oświadczeń tysięcy osób sprawujących najważniejsze stanowiska w III RP.
- Prezes IPN okazał się niewystarczająco skuteczny w egzekwowaniu prawa wobec WSI - mówi poseł Konstanty Miodowicz z PO. Jeszcze dalej idzie Zbigniew Wassermann (PiS): - Leon Kieres był permanentnie lekceważony przez WSI i nie reagował. Ta pasywność prezesa jest wprost szokująca.
Dodaje, że to kolejna z niejasnych spraw związanych
na temat weryfikacji w aktach &lt;name type="org"&gt;WSI&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Obstrukcja, pasywność, beztroska&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Leon Kieres&lt;/&gt;, prezes &lt;name type="org"&gt;Instytutu Pamięci Narodowej&lt;/&gt;, wykazał się zdumiewającą pasywnością w sprawie zastrzeżonego zbioru &lt;name type="org"&gt;WSI&lt;/&gt;, w którym dopiero teraz trwa lawina sprawdzeń lustracyjnych - oceniają posłowie z sejmowej speckomisji. To reakcje na nasz piątkowy materiał o weryfikacji oświadczeń tysięcy osób sprawujących najważniejsze stanowiska w &lt;name type="place"&gt;III RP&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Prezes &lt;name type="org"&gt;IPN&lt;/&gt; okazał się niewystarczająco skuteczny w egzekwowaniu prawa wobec &lt;name type="org"&gt;WSI&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi poseł &lt;name type="person"&gt;Konstanty Miodowicz&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt;. Jeszcze dalej idzie &lt;name type="person"&gt;Zbigniew Wassermann&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt;): &lt;q&gt;- &lt;name type="person"&gt;Leon Kieres&lt;/&gt; był permanentnie lekceważony przez &lt;name type="org"&gt;WSI&lt;/&gt; i nie reagował. Ta pasywność prezesa jest wprost szokująca.&lt;/&gt;<br>Dodaje, że to kolejna z niejasnych spraw związanych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego