Typ tekstu: Książka
Autor: Witkiewicz Stanisław Ignacy
Tytuł: Dramaty wybrane
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1920
w analogii do przemiany materii - ludzkości: ty zginiesz właśnie tak.

Do Czeladników

No, rządźcie ta, rządźcie - my idziemy pracować nad technicznym aparatem, nad aparaturą i strukturą dynamizmu i równowagi sił tego rządzenia. Good bye!
PUCZYMORDA
ponuro
Do widzenia. Nudne to jak scena zazdrości, jak lekcje na jakimś przeszkoleniu, jak wymówki starej ciotki - albo syntezując to porównanie: jak przeszkolenie starej ciotki połączone z wymówkami, a dotyczące robienia przez nią scen zazdrości o drugą ciotkę.
Pojawia się znowu tablica z napisem "NUDA"
HIPER-ROBOCIARZ
wolno
Wybambronione!
Wychodzi, dziko stukając ołowianymi podeszwy
I CZELADNIK
z ironią
Wybambronione! - Słyszane rzeczy!? Hej!!! Gotować mi się do
w analogii do przemiany materii - ludzkości: ty zginiesz właśnie tak.<br>&lt;page nr=350&gt;<br> Do Czeladników<br><br>No, rządźcie ta, rządźcie - my idziemy pracować nad technicznym aparatem, nad aparaturą i strukturą dynamizmu i równowagi sił tego rządzenia. Good bye!<br> PUCZYMORDA<br> ponuro<br>Do widzenia. Nudne to jak scena zazdrości, jak lekcje na jakimś przeszkoleniu, jak wymówki starej ciotki - albo syntezując to porównanie: jak przeszkolenie starej ciotki połączone z wymówkami, a dotyczące robienia przez nią scen zazdrości o drugą ciotkę.<br> Pojawia się znowu tablica z napisem "NUDA"<br> HIPER-ROBOCIARZ<br> wolno<br>Wybambronione!<br> Wychodzi, dziko stukając ołowianymi podeszwy<br> I CZELADNIK<br> z ironią<br>Wybambronione! - Słyszane rzeczy!? Hej!!! Gotować mi się do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego