Typ tekstu: Książka
Tytuł: Najprostszą drogą. Rozmowy z artystami
Rok: 1998
ją w malarstwie, to dlaczego nie mam zgodzić się na jej istnienie w muzyce? Poza tym uwielbiam jazz. Jestem człowiekiem Elli Fitzgerald. Słuchałem jej koncertu na żywo w Nowym Jorku i to było jedno z największych moich przeżyć muzycznych. Ponadto: Miles Davis, Armstrong, Benny Goodman. To jest ta "muzyka dla starszej wiary" - jak powiedział kiedyś Jurek Panek.
A w literaturze?
Skłaniam się ku poezji: Szymborska, Lipska... Herbert jest mi bliski jako piszący o sztuce, także Joanna Pollakówna - poetka i historyk sztuki. Ponadto Gustaw Herling-Grudziński, którego poznałem osobiście.
We współczesnej literaturze polskiej pojawiło się w ostatnich latach wiele książek, których tematem jest
ją w malarstwie, to dlaczego nie mam zgodzić się na jej istnienie w muzyce? Poza tym uwielbiam jazz. Jestem człowiekiem Elli Fitzgerald. Słuchałem jej koncertu na żywo w Nowym Jorku i to było jedno z największych moich przeżyć muzycznych. Ponadto: Miles Davis, Armstrong, Benny Goodman. To jest ta "muzyka dla starszej wiary" - jak powiedział kiedyś Jurek Panek.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;A w literaturze?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Skłaniam się ku poezji: Szymborska, Lipska... Herbert jest mi bliski jako piszący o sztuce, także Joanna Pollakówna - poetka i historyk sztuki. Ponadto Gustaw Herling-Grudziński, którego poznałem osobiście.<br>We współczesnej literaturze polskiej pojawiło się w ostatnich latach wiele książek, których tematem jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego