Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
kg na 1 t surowca.
Powszechnie uważa się, że ścieki z zakładów utylizacyjnych są podatne na rozkład biologiczny, a do oczyszczalni dopływają w stanie zagniłym, z dużą ilością lotnych kwasów tłuszczowych i azotu amonowego. Jednakże, jak wynika z powyższego zestawienia ładunków, występuje w nich często niedobór związków fosforu.
Zakres zmian stężeń zanieczyszczeń z polskich zakładów utylizacyjnych podano w tabl.8.43 (według [37]).
Ogólnie jednak panuje pogląd, że dla zakładów utylizacyjnych wartości literaturowe są zaleceniami bardzo ogólnymi. Wymagają na ogół potwierdzenia badaniami dla konkretnego zakładu. Bardzo duże różnice występują między latem i zimą.
8.6.3.Sposoby oczyszczania ścieków
W zakładach
kg na 1 t surowca.<br>Powszechnie uważa się, że ścieki z zakładów utylizacyjnych są podatne na rozkład biologiczny, a do oczyszczalni dopływają w stanie zagniłym, z dużą ilością lotnych kwasów tłuszczowych i azotu amonowego. Jednakże, jak wynika z powyższego zestawienia ładunków, występuje w nich często niedobór związków fosforu.<br>Zakres zmian stężeń zanieczyszczeń z polskich zakładów utylizacyjnych podano w tabl.8.43 (według [37]).<br>Ogólnie jednak panuje pogląd, że dla zakładów utylizacyjnych wartości literaturowe są zaleceniami bardzo ogólnymi. Wymagają na ogół potwierdzenia badaniami dla konkretnego zakładu. Bardzo duże różnice występują między latem i zimą.<br>&lt;tit1&gt;8.6.3.Sposoby oczyszczania ścieków&lt;/&gt;<br>W zakładach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego