Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
Wkładamy lub wsypujemy makaron do wrzątku po trochu, żeby ni na chwilę nie przerwać wrzenia wody. Spaghetti, fettucini, bucatini, zite itp. układamy w wiązkę i zanurzamy stopniowo, w miarę jak ciasto zmięknie.
Czas gotowania zależy od kształtu i grubości ciast, nie musimy jednak zaprzątać sobie tym głowy, gdyż producenci zamieszczają stosowną informację na opakowaniach. Kto nie polubił makaronu al dente, może gotować go nieco dłużej, niech jednak pamięta, ze wyroby z semoliny mają bardziej zwartą konsystencję niż te ze zwykłej mąki.
Ugotowany makaron szybko odcedzamy w durszlaku i od razu mieszamy z sosem.
Ile makaronu na porcję?
Pół kilograma powinno wystarczyć
Wkładamy lub wsypujemy makaron do wrzątku po trochu, żeby ni na chwilę nie przerwać wrzenia wody. Spaghetti, fettucini, bucatini, zite itp. układamy w wiązkę i zanurzamy stopniowo, w miarę jak ciasto zmięknie.<br>Czas gotowania zależy od kształtu i grubości ciast, nie musimy jednak zaprzątać sobie tym głowy, gdyż producenci zamieszczają stosowną informację na opakowaniach. Kto nie polubił makaronu al dente, może gotować go nieco dłużej, niech jednak pamięta, ze wyroby z semoliny mają bardziej zwartą konsystencję niż te ze zwykłej mąki.<br>Ugotowany makaron szybko odcedzamy w durszlaku i od razu mieszamy z sosem.<br>Ile makaronu na porcję?<br>Pół kilograma powinno wystarczyć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego