Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
nami widzi jej trafność, niemal w jednej chwili staje się naszym przyjacielem. I w tym zapewne tkwi siła, z jaką oddziałuje na przykład Henryk Elzenberg.
Jacek Hołówka


marek@kosmos.czyli.świat

W sporze na temat tego, czym się umysł ludzki różni od komputera, najmocniej brzmi argument, że komputer nie potrafi streszczać ani mówić własnymi słowami. Dlatego też maszynowe tłumaczenia są najczęściej pokraczne. Nie wiadomo jednak, skąd się bierze ta trudność. Czy istnieją w ogóle poprawne reguły streszczania, tylko nikt nie potrafi ich ułożyć w algorytm, czy też każde streszczenie jest twórczym dziełem, którego powstanie nie rządzi się żadnymi prawami?


magda@nous
nami widzi jej trafność, niemal w jednej chwili staje się naszym przyjacielem. I w tym zapewne tkwi siła, z jaką oddziałuje na przykład Henryk Elzenberg.<br>Jacek Hołówka&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>marek@kosmos.czyli.świat<br><br>W sporze na temat tego, czym się umysł ludzki różni od komputera, najmocniej brzmi argument, że komputer nie potrafi streszczać ani mówić własnymi słowami. Dlatego też maszynowe tłumaczenia są najczęściej pokraczne. Nie wiadomo jednak, skąd się bierze ta trudność. Czy istnieją w ogóle poprawne reguły streszczania, tylko nikt nie potrafi ich ułożyć w algorytm, czy też każde streszczenie jest twórczym dziełem, którego powstanie nie rządzi się żadnymi prawami? &lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>magda@nous
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego