Typ tekstu: Książka
Autor: Rożek Michał
Tytuł: Symbolika i magia Krakowa
Rok: 2000
jeszcze do końca XVII stulecia. To tutaj umieszczono cudowny obraz Madonny Różańcowej, kaplica była wotum za sukces wiedeński polskich wojsk. Całością prac przy budowie i urządzeniu wnętrza kierowali promotorzy bractwa ks. Laurenty Sadowski i ks. Atanazy Cięszkiewicz.

Pamiętano w Krakowie, że ów wizerunek Maryjny, podług klasztornej tradycji, miał być własnością św. Stanisława Kostki i w roku 1597 dostał go od jezuitów ówczesny biskup łucki Bernard Maciejowski, który po widzeniu sennym przekazał go dominikanom. Gdy w roku 1600 objął rządy w diecezji krakowskiej, przywiózł ze sobą ten obraz. Miastu zagroziła zaraza. To wówczas Maciejowski ofiarował go dominikanom.
Palladium Krakowa nie tylko kojarzono
jeszcze do końca XVII stulecia. To tutaj umieszczono cudowny obraz Madonny Różańcowej, kaplica była wotum za sukces wiedeński polskich wojsk. Całością prac przy budowie i urządzeniu wnętrza kierowali promotorzy bractwa ks. Laurenty Sadowski i ks. Atanazy Cięszkiewicz.<br>&lt;gap&gt;<br>Pamiętano w Krakowie, że ów wizerunek Maryjny, podług klasztornej tradycji, miał być własnością św. Stanisława Kostki i w roku 1597 dostał go od jezuitów ówczesny biskup łucki Bernard Maciejowski, który po widzeniu sennym przekazał go dominikanom. Gdy w roku 1600 objął rządy w diecezji krakowskiej, przywiózł ze sobą ten obraz. Miastu zagroziła zaraza. To wówczas Maciejowski ofiarował go dominikanom. <br>Palladium Krakowa nie tylko kojarzono
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego