Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
świadomie zadecydować o rodzaju ról, jakie sami podejmą: od silnie dyrektywnych, sterujących i włączonych w konkretne problemy zespołu - do wybitnie pasywnych i ustawionych z boku w stosunku do tego, co się dzieje w zespole.

Wynika zatem z powyższych założeń, że grupa może być traktowana jako pewien osobny byt, rządzący się swoimi prawami, posiadający własne cechy indywidualne oraz własną drogę rozwoju. Byt ten nie da się zredukować do prostej sumy jednostek wchodzących w jego skład.

Oto jakie postulaty aksjologiczne powodują, że realizowanie treningu metodą niedyrektywną uważamy za pożądane:

a) dla indywidualnego rozwoju osoby zajmującej się pomocą psychologiczną korzystne jest przeżycie na sobie
świadomie zadecydować o rodzaju ról, jakie sami podejmą: od silnie dyrektywnych, sterujących i włączonych w konkretne problemy zespołu - do wybitnie pasywnych i ustawionych z boku w stosunku do tego, co się dzieje w zespole.<br><br>Wynika zatem z powyższych założeń, że grupa może być traktowana jako pewien osobny byt, rządzący się swoimi prawami, posiadający własne cechy indywidualne oraz własną drogę rozwoju. Byt ten nie da się zredukować do prostej sumy jednostek wchodzących w jego skład.<br><br>Oto jakie postulaty aksjologiczne powodują, że realizowanie treningu metodą niedyrektywną uważamy za pożądane:<br><br>a) dla indywidualnego rozwoju osoby zajmującej się pomocą psychologiczną korzystne jest przeżycie na sobie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego