Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
oraz grozi usunięciem w niedalekiej przyszłości tego co jeszcze pozostało wolności w Polsce".
"Komitet uważa, że fakty te nie powinny być obojętne dla rządów zachodnich. Powinno się zwrócić uwagę polskich przywódców na fakt, że ewolucja obecna w Polsce, obracająca w nicość nadzieje wywołane wypadkami z października 1956, może odebrać Polsce sympatię, którą sobie wówczas zyskała na Zachodzie".
Prezesem "Komitetu Francuskiego Przyjaciół Polski" jest liberalny parlamentarzysta, b. minister Claudius-Petit. W zarządzie sąsiadują tak wybitne i znane osobistości polityczne U.N.R. i opozycji jak Pierre Billotte, Maurice Faure, Gerard Jaquet, Edmond Michelet i Louis Terrenoire.
Również na płaszczyźnie politycznej należy zanotować
oraz grozi usunięciem w niedalekiej przyszłości tego co jeszcze pozostało wolności w Polsce".<br>"Komitet uważa, że fakty te nie powinny być obojętne dla rządów zachodnich. Powinno się zwrócić uwagę polskich przywódców na fakt, że ewolucja obecna w Polsce, obracająca w nicość nadzieje wywołane wypadkami z października 1956, może odebrać Polsce sympatię, którą sobie wówczas zyskała na Zachodzie".<br>Prezesem "Komitetu Francuskiego Przyjaciół Polski" jest liberalny parlamentarzysta, b. minister Claudius-Petit. W zarządzie sąsiadują tak wybitne i znane osobistości polityczne U.N.R. i opozycji jak Pierre Billotte, Maurice Faure, Gerard Jaquet, Edmond Michelet i Louis Terrenoire.<br>Również na płaszczyźnie politycznej należy zanotować
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego