Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 16.11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Tysiąclecia.
Nie obejdzie się bez kolejnych kredytów, choć miasto już jest zadłużone na 630 mln zł. Władze planują następną pożyczkę - 150 mln zł (m.in. na metro). Zadłużenie sięgnie wtedy granicy wypłacalności - 55 proc. (samorządy mogą się zadłużać do wysokości 60 proc. dochodów własnych).
- Trudna sytuacja finansowa państwa odbija się szczególnie na Warszawie. Wpływy z podatków od osób prawnych maleją. Na rynku nieruchomości zastój. Stąd kłopoty i konieczność cięć budżetu we wszystkich działach na przyszły rok - mówi skarbnik miasta Łucja Konopka.
IZABELA KRAJ


AFGANISTAN.
Talibowie ponieśli absolutną klęskę

Wielkie okrążenie

Osama bin Laden podjął decyzję - woli śmierć od amerykańskiej niewoli. Tak
Tysiąclecia. <br>Nie obejdzie się bez kolejnych kredytów, choć miasto już jest zadłużone na 630 mln zł. Władze planują następną pożyczkę - 150 mln zł (m.in. na metro). Zadłużenie sięgnie wtedy granicy wypłacalności - 55 proc. (samorządy mogą się zadłużać do wysokości 60 proc. dochodów własnych).<br>- Trudna sytuacja finansowa państwa odbija się szczególnie na Warszawie. Wpływy z podatków od osób prawnych maleją. Na rynku nieruchomości zastój. Stąd kłopoty i konieczność cięć budżetu we wszystkich działach na przyszły rok - mówi skarbnik miasta Łucja Konopka.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;IZABELA KRAJ&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;AFGANISTAN.&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Talibowie ponieśli absolutną klęskę&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wielkie okrążenie&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Osama bin Laden podjął decyzję - woli śmierć od amerykańskiej niewoli. Tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego