Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
i 29 miejsc w Sejmie. Przedtem były inne niepowodzenia: spadek notowań za rządów PSL- SLD w latach 1993-1997 i konieczność rezygnacji z teki premiera, porażka w wyborach prezydenckich w 1995 r.

Miejsce Waldemara Pawlaka jako prezesa partii zajął Jarosław Kalinowski, jeden z jego najbliższych współpracowników, wcześniej wciągnięty przez ówczesnego szefa rządu na fotel ministra i wicepremiera.

Czy Pawlak miał wówczas poczucie klęski? - Raczej poczucie utraty własności - wspomina prominentny działacz PSL. - Uważał się za gospodarza tej partii. Widział, że nadeszły gorsze czasy, ale nie sądził, że to powód, żeby go odsuwać.

Spodziewano się szybkiego odwetu, bo Pawlaka cechuje podobno typowo chłopska pamiętliwość
i 29 miejsc w Sejmie. Przedtem były inne niepowodzenia: spadek notowań za rządów PSL- SLD w latach 1993-1997 i konieczność rezygnacji z teki premiera, porażka w wyborach prezydenckich w 1995 r.<br><br>Miejsce Waldemara Pawlaka jako prezesa partii zajął Jarosław Kalinowski, jeden z jego najbliższych współpracowników, wcześniej wciągnięty przez ówczesnego szefa rządu na fotel ministra i wicepremiera.<br><br>Czy Pawlak miał wówczas poczucie klęski? - Raczej poczucie utraty własności - wspomina prominentny działacz PSL. - Uważał się za gospodarza tej partii. Widział, że nadeszły gorsze czasy, ale nie sądził, że to powód, żeby go odsuwać.<br><br>Spodziewano się szybkiego odwetu, bo Pawlaka cechuje podobno typowo chłopska pamiętliwość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego