Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Organizacji
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok powstania: 1965
szczególności na racjonalne wykorzystanie zdolności produkcyjnych, na zaspokojenie potrzeb rynkowych, efektywność inwestycji, koszty i wydajność pracy.
W tych warunkach wprowadzone uchwałą nr 195 zasady i metody koordynacji branżowej i terenowej, stworzyły z niej celowo wyodrębnioną funkcję w systemie zarządzania przemysłem, pozwalającą na integrację wewnętrzną układów branżowych.
Na tym tle powstaje szereg wątpliwości. Dotyczą one przede wszystkim możliwości praktycznej realizacji zasad koordynacji w obecnych warunkach wielo-branżowości i oddzielenia podmiotowego przemysłu kluczowego, i przemysłu terenowego, charakteru ubranżowienia zjednoczeń (węższe i szersze pojęcie branży) współistnienia układów branżowych i kombinowanych miejsca koordynacji w rozwiązaniach perspektywicznych itd.
Funkcjonowanie koordynacji branżowej i terenowej.
Najogólniej biorąc zasady
szczególności na racjonalne wykorzystanie zdolności produkcyjnych, na zaspokojenie potrzeb rynkowych, efektywność inwestycji, koszty i wydajność pracy.<br>W tych warunkach wprowadzone uchwałą nr 195 zasady i metody koordynacji branżowej i terenowej, stworzyły z niej celowo wyodrębnioną funkcję w systemie zarządzania przemysłem, pozwalającą na integrację wewnętrzną układów branżowych.<br>Na tym tle powstaje szereg wątpliwości. Dotyczą one przede wszystkim możliwości praktycznej realizacji zasad koordynacji w obecnych warunkach wielo-branżowości i oddzielenia podmiotowego przemysłu kluczowego, i przemysłu terenowego, charakteru ubranżowienia zjednoczeń (węższe i szersze pojęcie branży) współistnienia układów branżowych i kombinowanych miejsca koordynacji w rozwiązaniach perspektywicznych itd.<br>Funkcjonowanie koordynacji branżowej i terenowej.<br>Najogólniej biorąc zasady
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego