Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
Co by się w społeczeństwie nie przeobrażało - wyskoczy w interwencjach. Na Rzeszowszczyźnie już pracuje zawodowo ze 40 proc. kobiet, przybyło przedsiębiorstw - i ubyło próśb o pomoc w szukaniu posady. Jest praca, brakuje przedszkoli.
Naciskamy na przedszkola społeczne, mówi mi Barłowska. Różnią się od państwowych pełną odpłatnością za wyżywienie. I nie szkodzi. Nie wszystko darmo musi być. Meble od TPD, kadra z oświaty. Każde wolne pomieszczenie łapie się, a to w szkole, a to w budynku spółdzielczym: Potwierdzone mamy, że jeśli nie dopuścić do nawału dzieci, one psychicznie czują się lepiej. Taka jest prawda. Polansujemy mini-żłobki, mini-przedszkola.
Czasem kobiety chcą
Co by się w społeczeństwie nie przeobrażało - wyskoczy w interwencjach. Na Rzeszowszczyźnie już pracuje zawodowo ze 40 proc. kobiet, przybyło przedsiębiorstw - i ubyło próśb o pomoc w szukaniu posady. Jest praca, brakuje przedszkoli. <br>Naciskamy na przedszkola społeczne, mówi mi Barłowska. Różnią się od państwowych pełną odpłatnością za wyżywienie. I nie szkodzi. Nie wszystko darmo musi być. Meble od TPD, kadra z oświaty. Każde wolne pomieszczenie łapie się, a to w szkole, a to w budynku spółdzielczym: Potwierdzone mamy, że jeśli nie dopuścić do nawału dzieci, one psychicznie czują się lepiej. Taka jest prawda. &lt;orig&gt;Polansujemy&lt;/&gt; mini-żłobki, mini-przedszkola. <br>Czasem kobiety chcą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego