Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 2-3(59)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
spędził cały okres wojny. Po demobilizacji powrócił do rodzinnego Poznania i niezwłocznie, wprost z marszu, wziął udział w Powstaniu Wielkopolskim. Później miało się okazać, że tego kroku Niemcy mu nigdy nie zapomnieli.
W roku szkolnym 1919/1920 ukończył w Poznaniu kurs dla nauczycieli rysunków uprawniający do nauczania tego przedmiotu w szkołach obywatelskich i powszechnych. Z tym dokumentem został od września 1920 r. zaangażowany na stanowisko nauczyciela do Miejskiego Gimnazjum Matematyczno- Przyrodniczego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Tej placówce Olejnik został wierny do końca, czyli do 1939 roku.
Pracując jako nauczyciel 31 maja 1926 roku zdał przed państwową Komisją w Poznaniu egzamin
spędził cały okres wojny. Po demobilizacji powrócił do rodzinnego Poznania i niezwłocznie, wprost z marszu, wziął udział w Powstaniu Wielkopolskim. Później miało się okazać, że tego kroku Niemcy mu nigdy nie zapomnieli. <br>W roku szkolnym 1919/1920 ukończył w Poznaniu kurs dla nauczycieli rysunków uprawniający do nauczania tego przedmiotu w szkołach obywatelskich i powszechnych. Z tym dokumentem został od września 1920 r. zaangażowany na stanowisko nauczyciela do Miejskiego Gimnazjum Matematyczno- Przyrodniczego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Tej placówce Olejnik został wierny do końca, czyli do 1939 roku.<br>Pracując jako nauczyciel 31 maja 1926 roku zdał przed państwową Komisją w Poznaniu egzamin
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego