Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
l1. Działanie niskich stężeń H2O2 indukuje syntezę przez bakterie ponad dwudziestu

białek, które wydają się krytyczne dla przeżywalności komórek bakteryjnych w obecności nadtlenku wodoru. Stwierdzono, że genom E. coli zawiera cztery regulony (grupy genów wspólnie regulowane) aktywowane przez RFT. Aktywatorem dwóch z nich jest nadtlenek wodoru, a dwóch anionorodnik ponadtlenkowy (tabela 3.15.1). Również tlenek azotu może aktywować regulon soxRS, co przyczynia się do ochrony bakterii przed pobudzonymi makrofagami.
Scharakteryzowano białko soxRS, oddziałujące z regulonem soxRS. Zawiera ono centrum żelazowo-siarkowe, reagujące z anionorodnikiem ponadtlenkowym.

3.15.3. Jak to wygląda w komórkach ssaków?

W bardziej złożonych komórkach organizmów eukariotycznych
l1. Działanie niskich stężeń H2O2 indukuje syntezę przez bakterie ponad dwudziestu<br>&lt;gap&gt;<br>białek, które wydają się krytyczne dla przeżywalności komórek bakteryjnych w obecności nadtlenku wodoru. Stwierdzono, że genom E. coli zawiera cztery regulony (grupy genów wspólnie regulowane) aktywowane przez RFT. Aktywatorem dwóch z nich jest nadtlenek wodoru, a dwóch anionorodnik ponadtlenkowy (tabela 3.15.1). Również tlenek azotu może aktywować regulon soxRS, co przyczynia się do ochrony bakterii przed pobudzonymi makrofagami.<br>Scharakteryzowano białko soxRS, oddziałujące z regulonem soxRS. Zawiera ono centrum żelazowo-siarkowe, reagujące z anionorodnikiem ponadtlenkowym.<br><br>&lt;tit&gt;3.15.3. Jak to wygląda w komórkach ssaków?&lt;/&gt;<br><br>W bardziej złożonych komórkach organizmów eukariotycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego