Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
l1. Działanie niskich stężeń H2O2 indukuje syntezę przez bakterie ponad dwudziestu

białek, które wydają się krytyczne dla przeżywalności komórek bakteryjnych w obecności nadtlenku wodoru. Stwierdzono, że genom E. coli zawiera cztery regulony (grupy genów wspólnie regulowane) aktywowane przez RFT. Aktywatorem dwóch z nich jest nadtlenek wodoru, a dwóch anionorodnik ponadtlenkowy (tabela 3.15.1). Również tlenek azotu może aktywować regulon soxRS, co przyczynia się do ochrony bakterii przed pobudzonymi makrofagami.
Scharakteryzowano białko soxRS, oddziałujące z regulonem soxRS. Zawiera ono centrum żelazowo-siarkowe, reagujące z anionorodnikiem ponadtlenkowym.

3.15.3. Jak to wygląda w komórkach ssaków?

W bardziej złożonych komórkach organizmów eukariotycznych
l1. Działanie niskich stężeń H2O2 indukuje syntezę przez bakterie ponad dwudziestu<br>&lt;gap&gt;<br>białek, które wydają się krytyczne dla przeżywalności komórek bakteryjnych w obecności nadtlenku wodoru. Stwierdzono, że genom E. coli zawiera cztery regulony (grupy genów wspólnie regulowane) aktywowane przez RFT. Aktywatorem dwóch z nich jest nadtlenek wodoru, a dwóch anionorodnik ponadtlenkowy (tabela 3.15.1). Również tlenek azotu może aktywować regulon soxRS, co przyczynia się do ochrony bakterii przed pobudzonymi makrofagami.<br>Scharakteryzowano białko soxRS, oddziałujące z regulonem soxRS. Zawiera ono centrum żelazowo-siarkowe, reagujące z anionorodnikiem ponadtlenkowym.<br><br>&lt;tit&gt;3.15.3. Jak to wygląda w komórkach ssaków?&lt;/&gt;<br><br>W bardziej złożonych komórkach organizmów eukariotycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!