Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
się w granicach ((...)). Energia rozpadu zmienia się przeciętnie od 4 do 9 MeV, ekstremalnie od ((...)) Stosunek największej do najmniejszej energii zawiera się najczęściej między 2 i 2,5. Natomiast okresy półtrwania zmieniają się od wartości rzędu 1010 lat do 107 s , a więc stosunek ((...)). Ilustracją tego są dane zawarte w tabeli 3.1.
Małym zmianom energii odpowiadają wielkie zmiany stałej rozpadu. To stwierdzenie zawiera wzmiankowana w p. 2.7 reguła Geigera-Nuttala: wykres logarytmu stałej rozpadu w zależności od logarytmu zasięgu (rys. 3.7) bądź od logarytmu energii dla członów tego samego szeregu promieniotwórczego stanowi linię prostą ((...))
Podwojenie energii rozpadu może
się w granicach ((...)). Energia rozpadu zmienia się przeciętnie od 4 do 9 MeV, ekstremalnie od ((...)) Stosunek największej do najmniejszej energii zawiera się najczęściej między 2 i 2,5. Natomiast okresy półtrwania zmieniają się od wartości rzędu 1010 lat do 107 s , a więc stosunek ((...)). Ilustracją tego są dane zawarte w tabeli 3.1.<br> Małym zmianom energii odpowiadają wielkie zmiany stałej rozpadu. To stwierdzenie zawiera wzmiankowana w p. 2.7 reguła Geigera-Nuttala: wykres logarytmu stałej rozpadu w zależności od logarytmu zasięgu (rys. 3.7) bądź od logarytmu energii dla członów tego samego szeregu promieniotwórczego stanowi linię prostą ((...))<br> Podwojenie energii rozpadu może
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego