Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 9/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
nich, że koszty umundurowania ponoszone przez samych żołnierzy były dość dużym obciążeniem ich budżetów. Mogły pochłonąć ok. 25 denarów, czyli 8 proc. żołdu. W zimie dochodziły jeszcze koszty płaszcza - kolejne 10 proc. żołdu.
W czasach cesarstwa rzymskiego zapiski małej wagi prowadzono rylcem na drewnianych tabliczkach pokrytych woskiem. Warstwa na badanej tabliczce nie zachowała się, ale rylec pozostawił nikłe ślady na powierzchni drewnianej. Używając zaawansowanych technik komputerowych badacze odczytali zapis.
(PAP)


Polska uczestniczy w badaniu Toutatis

KOSMOS Polscy astronomowie uczestniczą w międzynarodowym programie badań planetoidy Toutatis.
Obserwacje i obliczenia orbity planetoidy wiążą się z australijskim projektem wysłania do niej w 2004 r
nich, że koszty umundurowania ponoszone przez samych żołnierzy były dość dużym obciążeniem ich budżetów. Mogły pochłonąć ok. 25 denarów, czyli 8 proc. żołdu. W zimie dochodziły jeszcze koszty płaszcza - kolejne 10 proc. żołdu. <br>W czasach cesarstwa rzymskiego zapiski małej wagi prowadzono rylcem na drewnianych tabliczkach pokrytych woskiem. Warstwa na badanej tabliczce nie zachowała się, ale rylec pozostawił nikłe ślady na powierzchni drewnianej. Używając zaawansowanych technik komputerowych badacze odczytali zapis.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Polska uczestniczy w badaniu Toutatis&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;KOSMOS&lt;/&gt; Polscy astronomowie uczestniczą w międzynarodowym programie badań planetoidy Toutatis.<br>Obserwacje i obliczenia orbity planetoidy wiążą się z australijskim projektem wysłania do niej w 2004 r
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego