Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Francją socjaliści musieli pogodzić się z licznymi porażkach na prowincji (w swoich tradycyjnych bastionach m.in. Tuluzie, Strasburgu, Rouen, Orleanie). Na osłodę mieli zwycięstwa nad prawicą w Paryżu i w Lyonie.
Komentatorzy ostrzegają, że kierowana przez socjalistów koalicja premiera Lionela Jospina straciłaby władzę, gdyby w przyszłorocznych wyborach do parlamentu uzyskała taki sam wynik, jak w obecnych wyborach samorządowych.
(PAP)CDU wygrała wybory w Hesji

NIEMCY Mimo uwikłania władz partii w skandal finansowy, Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) odniosła zwycięstwo w niedzielnych wyborach samorządowych w Hesji.
Partia zdobyła 39,2 procenta głosów, poprawiając swój wynik z poprzednich wyborów w 1997 roku o 6,2
Francją socjaliści musieli pogodzić się z licznymi porażkach na prowincji (w swoich tradycyjnych bastionach m.in. Tuluzie, Strasburgu, Rouen, Orleanie). Na osłodę mieli zwycięstwa nad prawicą w Paryżu i w Lyonie.<br>Komentatorzy ostrzegają, że kierowana przez socjalistów koalicja premiera Lionela Jospina straciłaby władzę, gdyby w przyszłorocznych wyborach do parlamentu uzyskała taki sam wynik, jak w obecnych wyborach samorządowych.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;CDU wygrała wybory w Hesji&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;NIEMCY&lt;/&gt; Mimo uwikłania władz partii w skandal finansowy, Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) odniosła zwycięstwo w niedzielnych wyborach samorządowych w Hesji.<br>Partia zdobyła 39,2 procenta głosów, poprawiając swój wynik z poprzednich wyborów w 1997 roku o 6,2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego