Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Bolesławskie Zeszyty Historyczne
Nr: 6
Miejsce wydania: Bolesław
Rok: 1997
specyficznych stosunków borykać się ciężko z losem. Mimo tego potrafiła jednak dzięki swej umiejętności obcowania z ludźmi, taktowi, wytwarzać atmosferę zainteresowania malarstwem, sztuką w ogóle, w czym widzę jeszcze jeden jej walor jako osoby krzewiącej kulturę w społeczeństwie."
W wyszukiwaniu materiału o Marii Płonowskiej natrafiłem na wiersz (11), nosi on taki sam tytuł jak niniejsza książeczka. Napisany został przez byłą uczennicę Płonowskiej. Uważam, że jest to jak najbardziej miła, serdeczna oraz radosna charakterystyka artystki:

I tak pamiętają Marię Płonowską i jej twórczość w swoich pisemnych wspomnieniach ci, którzy ją znali.
Nikt dotychczas nie dokonał pełnego bilansu dorobku artystycznego Marii Płonowskiej. Profesor Ignacy
specyficznych stosunków borykać się ciężko z losem. Mimo tego potrafiła jednak dzięki swej umiejętności obcowania z ludźmi, taktowi, wytwarzać atmosferę zainteresowania malarstwem, sztuką w ogóle, w czym widzę jeszcze jeden jej walor jako osoby krzewiącej kulturę w społeczeństwie."&lt;/&gt;<br>W wyszukiwaniu materiału o Marii Płonowskiej natrafiłem na wiersz (11), nosi on taki sam tytuł jak niniejsza książeczka. Napisany został przez byłą uczennicę Płonowskiej. Uważam, że jest to jak najbardziej miła, serdeczna oraz radosna charakterystyka artystki:<br>&lt;gap&gt;<br>I tak pamiętają Marię Płonowską i jej twórczość w swoich pisemnych wspomnieniach ci, którzy ją znali.<br>Nikt dotychczas nie dokonał pełnego bilansu dorobku artystycznego Marii Płonowskiej. Profesor Ignacy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego