Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
Niemniej jednak panuje powszechna opinia, że do skutecznego wydzielenia osadu konieczne jest wspomaganie osadzania koagulacją lub dodatkiem polielektrolitu.
Jako alternatywę osadzania można stosować flotację. Konstrukcję flotatora, stosowanego w szwedzkich galwanizerniach pokazano na rys.2.55.
Dla niewielkich galwanizerni (odprowadzających ścieki w ilości kilka m3/h) proponuje się oddzielanie zawiesin w talerzowych separatorach cieczy. Zawartość zawiesin w odpływie z separatora wynosi 4050mg/l, co odpowiada 1,52mg/l metalu. Osad ma uwodnienie 90%.
Z oryginalnych metod redukcji chromu można wspomnieć o zastosowaniu jako reduktorów popularnych związków organicznych: liści, trocin lub wiórów drzewnych.
W pewnych warunkach ścieki chromowe można oczyszczać biologicznie. W środowisku
Niemniej jednak panuje powszechna opinia, że do skutecznego wydzielenia osadu konieczne jest wspomaganie osadzania koagulacją lub dodatkiem polielektrolitu.<br>Jako alternatywę osadzania można stosować flotację. Konstrukcję flotatora, stosowanego w szwedzkich galwanizerniach pokazano na rys.2.55.<br>Dla niewielkich galwanizerni (odprowadzających ścieki w ilości kilka m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/h) proponuje się oddzielanie zawiesin w talerzowych separatorach cieczy. Zawartość zawiesin w odpływie z separatora wynosi 4050mg/l, co odpowiada 1,52mg/l metalu. Osad ma uwodnienie 90%.<br>Z oryginalnych metod redukcji chromu można wspomnieć o zastosowaniu jako reduktorów popularnych związków organicznych: liści, trocin lub wiórów drzewnych.<br>W pewnych warunkach ścieki chromowe można oczyszczać biologicznie. W środowisku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego