Typ tekstu: Książka
Autor: Andrzejewski Jerzy
Tytuł: Popiół i diament
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1948
pięści: - Co za ohyda!
Szczuka spojrzał na niego drwiąco:.
- Bez przesady, przyjacielu. Po prostu bankructwo pewnego typu mentalności...
Pili wódkę dużymi kieliszkami. Panna Krysia cały stolik zastawiła obfitością zakąsek. Był ich wielki wybór: śledź w oliwie, zimne mięso, jajka w majonezie, jakaś pstrokata sałatka wiosenna, młode rzodkiewki, do mięsa sos tatarski i drugi - cumberland.
- Pycha! - stwierdził Chełmicki.
Obaj byli wygłodniali i rzucili się na jedzenie z żarłocznością. Przedtem zamówili z karty: Kossecki - befsztyk z polędwicy, Chehnicki - najpierw sznycel wiedeński, lecz zaraz go zmienił na antrykot z indyka.
- Andrzej, i wino do tego?
Andrzejowi było wszystko jedno. Kawałkiem schabu szybko zaspokajał pierwszy
pięści: - Co za ohyda!<br>Szczuka spojrzał na niego drwiąco:.<br>- Bez przesady, przyjacielu. Po prostu bankructwo pewnego typu mentalności...<br>Pili wódkę dużymi kieliszkami. Panna Krysia cały stolik zastawiła obfitością zakąsek. Był ich wielki wybór: śledź w oliwie, zimne mięso, jajka w majonezie, jakaś pstrokata sałatka wiosenna, &lt;page nr=122&gt; młode rzodkiewki, do mięsa sos tatarski i drugi - cumberland.<br>- Pycha! - stwierdził Chełmicki.<br>Obaj byli wygłodniali i rzucili się na jedzenie z żarłocznością. Przedtem zamówili z karty: Kossecki - befsztyk z polędwicy, Chehnicki - najpierw sznycel wiedeński, lecz zaraz go zmienił na antrykot z indyka.<br>- Andrzej, i wino do tego?<br>Andrzejowi było wszystko jedno. Kawałkiem schabu szybko zaspokajał pierwszy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!