Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 555
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
Ściągnijcie podręczniki, literaturę pomocniczą, zorganizujcie dla wszystkich wykłady - przekonajcie wszystkich swoich kolegów, że robotnik "Ursusa" musi być intelektualistą swojej branży. Nie po to, żeby się pysznić, ale żeby coś z tego mieć, żeby być prawdziwym gospodarzem zakładów.
Czeka Was potem następna faza - przygotowanie i uruchomienie nowej produkcji, wielka przygoda w technice... Ale to już temat do następnych propozycji. Na razie zakończymy stwierdzeniem naszych kolegów fachowców - każdy zakład przemysłowy, jeśli tylko ma wysoko kwalifikowanych pracowników, można postawić na nogi w kilka miesięcy, nawet w trzy. Spróbujcie to zrobić.
"Życie i Nowoczesność"


W STOCZNI PRZED ZJAZDEM "...W POLSKĘ WIERZYMY"
Ewa Berberyusz
Przypomnę: w
Ściągnijcie podręczniki, literaturę pomocniczą, zorganizujcie dla wszystkich wykłady - przekonajcie wszystkich swoich kolegów, że &lt;hi rend="bold"&gt;robotnik&lt;/&gt; "Ursusa" musi być intelektualistą swojej branży. Nie po to, żeby się pysznić, ale żeby coś z tego mieć, żeby być prawdziwym gospodarzem zakładów.<br>Czeka Was potem następna faza - przygotowanie i uruchomienie nowej produkcji, wielka przygoda w technice... Ale to już temat do następnych propozycji. Na razie zakończymy stwierdzeniem naszych kolegów fachowców - &lt;q&gt;każdy zakład przemysłowy, jeśli tylko ma wysoko kwalifikowanych pracowników, można postawić na nogi w kilka miesięcy,&lt;/&gt; nawet w trzy. Spróbujcie to zrobić.<br> &lt;au&gt;"Życie i Nowoczesność"&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br> &lt;div type="convers" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;W STOCZNI PRZED ZJAZDEM "...W POLSKĘ WIERZYMY"&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Ewa Berberyusz&lt;/&gt;<br> &lt;intro&gt;Przypomnę: w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego