Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 35
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
konieczne, szczególnie krytyczne, z których mogą$ wyniknąć kłopoty... Często recenzje przesłane do redakcji ukazują się po miesiącach, nieraz po roku. A ponadto czasopisma zrezygnowały, nie wiem dlaczego, z tego doskonałego rodzaju publicystyki, jakim jest ta biorąca jako punkt wyjścia książkę. W sumie regres w stosunku do XIX w., a ówcześni teologowie włocławscy mogą być tylko dla nas, przykładem.
- W recenzji tomu o Eucharystii pierwszych chrześcijan w serii redagowanej przez Księdza Profesora jej autor, Maciej Zięba OP, dał nieco prowokacyjny tytuł - "Rewolucji nie będzie". Czy Ksiądz Profesor podziela ten pesymizm?
- Nie mam sympatii do rewolucji, z których zawsze wynika dużo więcej zła
konieczne, szczególnie krytyczne, z których mogą$ wyniknąć kłopoty... Często recenzje przesłane do redakcji ukazują się po miesiącach, nieraz po roku. A ponadto czasopisma zrezygnowały, nie wiem dlaczego, z tego doskonałego rodzaju publicystyki, jakim jest ta biorąca jako punkt wyjścia książkę. W sumie regres w stosunku do XIX w., a ówcześni teologowie włocławscy mogą być tylko dla nas, przykładem.<br>- W recenzji tomu o Eucharystii pierwszych chrześcijan w serii redagowanej przez Księdza Profesora jej autor, Maciej Zięba OP, dał nieco prowokacyjny tytuł - "Rewolucji nie będzie". Czy Ksiądz Profesor podziela ten pesymizm? <br>- Nie mam sympatii do rewolucji, z których zawsze wynika dużo więcej zła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego