Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
określonych porcji informacji o przedmiotach, jest związana przede wszystkim ze stanem poszczególnych dyscyplin naukowych. Wśród kryteriów, które winny spełniać formuły konkretnych cech, można wymienić: adekwatność, jednoznaczność, komunikatywność, logiczność i zwięzłość. Konkretne formuły cech stosowane w poszczególnych dyscyplinach naukowych odzwierciedlają ich kontekst badawczy, odniesiony do określonego wycinka rzeczywistości.
Wprowadzenie ładu w terminologii kwalitologicznej wiąże się m.in. z potrzebą generalnej typologii cech. Taka typologia polega na opracowaniu zbioru kryteriów i dokonaniu na ich podstawie podziału cech na poszczególne typy. Koncepcję najogólniejszego uporządkowania cech zawiera zestawienie szesnastu przekrojów typologicznych, zamieszczone na rysunku 1.3.
1 Zależnie od charakterystyki relacji R: c R p
określonych porcji informacji o przedmiotach, jest związana przede wszystkim ze stanem poszczególnych dyscyplin naukowych. Wśród kryteriów, które winny spełniać formuły konkretnych cech, można wymienić: adekwatność, jednoznaczność, komunikatywność, logiczność i zwięzłość. Konkretne formuły cech stosowane w poszczególnych dyscyplinach naukowych odzwierciedlają ich kontekst badawczy, odniesiony do określonego wycinka rzeczywistości.<br>Wprowadzenie ładu w terminologii kwalitologicznej wiąże się m.in. z potrzebą generalnej typologii cech. Taka typologia polega na opracowaniu zbioru kryteriów i dokonaniu na ich podstawie podziału cech na poszczególne typy. Koncepcję najogólniejszego uporządkowania cech zawiera zestawienie szesnastu przekrojów typologicznych, zamieszczone na rysunku 1.3.<br>1 Zależnie od charakterystyki relacji R: c R p
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego