Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
informacje wyjściowe (sygnały), kształtujące postulowaną jakość. System zarządzany jest odpowiedzialny za przekształcenie danej jakości wejścia (JWE) w postulowaną jakość wyjścia (JWY), co matematycznie opisuje się za pomocą tzw. funkcji transformacji (inaczej: funkcji przejścia) fT:

Powyższy zapis funkcji transformacji nie uwzględnia wszystkich istotnych zmiennych wpływających na jakość wyjścia. W zapisie funkcji transformacji, należy z pewnością uwzględnić dodatkowo jakość systemu zarządzanego (JSZ) (w oparciu o jego składniki jest identyfikowana jakość działań wykonawczych) oraz jakość sygnałów zarządczych (JZS). W związku z powyższym skorygowana funkcja transformacji (fT1) przyjmuje następującą postać ogólną:

W modelu przedstawionym na rysunku 3.2 na podkreślenie zasługują dwie pętle sprzężenia zwrotnego
informacje wyjściowe (sygnały), kształtujące postulowaną jakość. System zarządzany jest odpowiedzialny za przekształcenie danej jakości wejścia (JWE) w postulowaną jakość wyjścia (JWY), co matematycznie opisuje się za pomocą tzw. funkcji transformacji (inaczej: funkcji przejścia) fT:<br>&lt;gap&gt;<br>Powyższy zapis funkcji transformacji nie uwzględnia wszystkich istotnych zmiennych wpływających na jakość wyjścia. W zapisie funkcji transformacji, należy z pewnością uwzględnić dodatkowo jakość systemu zarządzanego (JSZ) (w oparciu o jego składniki jest identyfikowana jakość działań wykonawczych) oraz jakość sygnałów zarządczych (JZS). W związku z powyższym skorygowana funkcja transformacji (fT1) przyjmuje następującą postać ogólną:<br>&lt;gap&gt;<br>W modelu przedstawionym na rysunku 3.2 na podkreślenie zasługują dwie pętle sprzężenia zwrotnego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego