Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
względu na

gdzie . jest dowolnym spinorem (o własnościach spinorowych identycznych z .ľ, np. spełniającym opisane w dodatku A.4 warunki Majorany lub Weyla). Symetria ta pozwala tak wybrać .ľ, żeby spełniało warunki (3.66). Operator skrętności jest iloczynem tensorowym operatorów skrętności dla spinu 1/2 i 1.
Symetria (3.70) jest podstawą transformacji supersymetrii lokalnej (supergrawitacji), która będzie omawiana w rozdziale ósmym - pole .. jest wtedy polem grawitina.
Gęstość lagranżjanu, z której poprzez zasadę wariacyjną otrzymujemy równanie
Rarity-Schwingera, jest wyrażona wzorem


3.7. Równanie ruchu dla pola o spinie 2

W tym rozdziale chcemy wyprowadzić liniowe równanie dla pola, które po skwantowaniu opisywałoby
względu na <br>&lt;gap&gt;<br>gdzie . jest dowolnym spinorem (o własnościach spinorowych identycznych z .ľ, np. spełniającym opisane w dodatku A.4 warunki Majorany lub Weyla). Symetria ta pozwala tak wybrać .ľ, żeby spełniało warunki (3.66). Operator skrętności jest iloczynem tensorowym operatorów skrętności dla spinu 1/2 i 1. <br>Symetria (3.70) jest podstawą transformacji supersymetrii lokalnej (supergrawitacji), która będzie omawiana w rozdziale ósmym - pole .. jest wtedy polem grawitina. <br>Gęstość lagranżjanu, z której poprzez zasadę wariacyjną otrzymujemy równanie <br>Rarity-Schwingera, jest wyrażona wzorem <br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;3.7. Równanie ruchu dla pola o spinie 2 &lt;/&gt;<br><br>W tym rozdziale chcemy wyprowadzić liniowe równanie dla pola, które po skwantowaniu opisywałoby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego