Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kobiet korzystających z silnie promowanej mammografii - dziwi się Pączkowska. Jedynie badań cytologicznych robi się mniej więcej tyle samo, ile przed reformą służby zdrowia. Dlaczego tak się dzieje? - Można przypuszczać że lekarze chętniej przepisują pacjentom leki, niż kierują ich na badania - sądzi Pączkowska.
Badania Ministerstwa Zdrowia wykazały, że utrzymuje się niepokojący trend: wciąż aż dwie spośród pięciu osób, które trafiają do szpitala, są tam przywożone karetką pogotowia. - Ilość nagłych zgłoszeń do szpitali jest wyjątkowo niepokojąca - ocenia Pączkowska. - Pacjenci zwracają się do lekarza w ostatniej chwili. Być może jest to również związane z niewystarczającą liczbą badań diagnostycznych i zbyt późnym rozpoznawaniem schorzeń.
Oprócz
kobiet korzystających z silnie promowanej mammografii - dziwi się &lt;name type="person"&gt;Pączkowska&lt;/&gt;. Jedynie badań cytologicznych robi się mniej więcej tyle samo, ile przed reformą służby zdrowia. Dlaczego tak się dzieje? - Można przypuszczać że lekarze chętniej przepisują pacjentom leki, niż kierują ich na badania - sądzi &lt;name type="person"&gt;Pączkowska&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="org"&gt;Badania Ministerstwa Zdrowia&lt;/&gt; wykazały, że utrzymuje się niepokojący trend: wciąż aż dwie spośród pięciu osób, które trafiają do szpitala, są tam przywożone karetką pogotowia. - Ilość nagłych zgłoszeń do szpitali jest wyjątkowo niepokojąca - ocenia &lt;name type="person"&gt;Pączkowska&lt;/&gt;. - Pacjenci zwracają się do lekarza w ostatniej chwili. Być może jest to również związane z niewystarczającą liczbą badań diagnostycznych i zbyt późnym rozpoznawaniem schorzeń.<br>Oprócz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego