Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
zdobywano jeńców, znaczne ilości koni oraz uzbrojenie i sprzęt nieprzyjaciela.
Marynarze dwukrotnie otwierali drogę grupie gen. Witkowskiego na Komorowo - Wąsewo - Długosiodło. W czasie ponad 100-kilometrowego, trzydniowego marszu, podczas którego odbyło się kilka walk, marynarze padali ze zmęczenia. Wielu z nich zginęło, przy czym ze względu na manewrowy charakter działań, trudno było ustalić liczbę i nazwiska zabitych.
5 sierpnia wieczorem 2 batalion morski w grupie wojsk gen. Witkowskiego przybył do Wyszkowa i po jednodniowym odpoczynku ponownie został skierowany na front w rejon Nowej Wsi i Branszczyka, gdzie przejęła obronę 3 brygada litewsko-białoruska.
2 dni później, na wniosek kontradm. K. Porębskiego, batalion
zdobywano jeńców, znaczne ilości koni oraz uzbrojenie i sprzęt nieprzyjaciela.<br>Marynarze dwukrotnie otwierali drogę grupie gen. Witkowskiego na Komorowo - Wąsewo - Długosiodło. W czasie ponad 100-kilometrowego, trzydniowego marszu, podczas którego odbyło się kilka walk, marynarze padali ze zmęczenia. Wielu z nich zginęło, przy czym ze względu na manewrowy charakter działań, trudno było ustalić liczbę i nazwiska zabitych.<br>5 sierpnia wieczorem 2 batalion morski w grupie wojsk gen. Witkowskiego przybył do Wyszkowa i po jednodniowym odpoczynku ponownie został skierowany na front w rejon Nowej Wsi i Branszczyka, gdzie przejęła obronę 3 brygada litewsko-białoruska.<br>2 dni później, na wniosek kontradm. K. Porębskiego, batalion
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego