Typ tekstu: Książka
Autor: Goban-Klas Tomasz
Tytuł: Media i komunikowanie masowe
Rok: 2000
dobre i złe media.
Potocznie za najważniejsze uznawane są następujące wartości mediów: ład społeczny i solidarność, ład kulturalny oraz wolność, równość, różnorodność i wysoki poziom informacyjny.

8.2.2. ŁAD SPOŁECZNY I SOLIDARNOŚĆ
Władze i społeczeństwo oczekują, że komunikowanie publiczne będzie podtrzymywało istniejący ład społeczny. Ład, w potocznym sensie, to trwanie form religijnych, sztuki i dobrych obyczajów. W demokracji istnieją różne wizje tego ładu. Według jednej z nich, ład to harmonizacja różnorodnych stylów życia, pokojowe współistnienie opinii, stanowisk, interesów. Ład z jednej strony, to kontrola i porządek, a z drugiej - solidarność i spójność.
Teoria funkcjonalistyczna w mediach widzi narzędzie ładu jako
dobre i złe media.<br>Potocznie za najważniejsze uznawane są następujące wartości mediów: ład społeczny i solidarność, ład kulturalny oraz wolność, równość, różnorodność i wysoki poziom informacyjny.<br><br>&lt;tit&gt;8.2.2. ŁAD SPOŁECZNY I SOLIDARNOŚĆ&lt;/&gt; <br>Władze i społeczeństwo oczekują, że komunikowanie publiczne będzie podtrzymywało istniejący ład społeczny. Ład, w potocznym sensie, to trwanie form religijnych, sztuki i dobrych obyczajów. W demokracji istnieją różne wizje tego ładu. Według jednej z nich, ład to harmonizacja różnorodnych stylów życia, pokojowe współistnienie opinii, stanowisk, interesów. Ład z jednej strony, to kontrola i porządek, a z drugiej - solidarność i spójność. <br>Teoria funkcjonalistyczna w mediach widzi narzędzie ładu jako
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego